CrosairSoft
Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz


Piridex Blog RSS Feed

13 Şub Düzce Ofis Malzemeleri
0 3
Düzce Ofis Malzemeleri Purinler ve pirimidinler, vücudun bir dizi işlev için kullandığı biyokimyasal bileşiklerdir. Özellikle DNA ve RNA, genetik kod ve protein sentezinden sorumlu moleküllerdir ve nitrojenli bazlar olarak bilinen purin ve pirimidin türevlerini içerir. DNA'daki azotlu baz dizisi, bir nesilden diğerine aktarılan genetik bilgiyi..
13 Şub Osmaniye Ofis Malzemeleri
0 3
Osmaniye Ofis Malzemeleri Mitokondri ve kloroplastlar, ökaryotik organizmalarda (örneğin, çekirdekli organizmalar) bulunan organellerdir. Mitokondri ve kloroplastlar aynı işi yaparlar yani hücre için enerji üretirler ama bunu çok farklı şekillerde yaparlar. Mitokondri hücresel solunum adı verilen bir döngüde enerji alırken, kloroplastlar fotose..
13 Şub Kilis Ofis Malzemeleri
0 2
Kilis Ofis Malzemeleri Gerçek temizlik sadece kiri temizlemek değildir. Tıpkı vücudumuza bakıp temizlediğimiz gibi, kalbi temizlemek de gerekli ve önemlidir. Kalp küstahlıktan, yalanlardan ve kötülükten kurtarılmalı ve kalbin kullanımına sunulan iyilik, kalbin gerçekten nefes almasına izin vermelidir. Bu nedenle öncelikle kalbin arınmasına dikk..
13 Şub Karabük Ofis Malzemeleri
0 4
Karabük Ofis Malzemeleri Balık yenmesi gereken çok faydalı bir besindir. Sağlıklı bir yaşam için yılın farklı zamanlarında farklı balıklar yenebilir. Başta hamile kadınlar ve çocuklar olmak üzere her yaştan insan düzenli olarak balık tüketmelidir. Balık kemikleri balık kadar faydalıdır. Balık yemek iyidir, ancak kemiklerin çıkarılması genellikl..
13 Şub Yalova Ofis Malzemeleri
0 2
Yalova Ofis Malzemeleri Ribozomlar, protein sentezi için eski bir mekanizmadır. Her tür belirli proteinlerden oluştuğu için yeryüzündeki her canlının her hücresinde bulunurlar. Bir organizmanın genlerindeki bilgileri okurlar ve daha sonra bu bilgiyi, organizmanın vücut sistemlerini oluşturan protein moleküllerini oluşturmak için kullanırlar. Ri..
13 Şub Iğdır Ofis Malzemeleri
0 3
Iğdır Ofis Malzemeleri Hücre bölünmesi, çok fazla enerji gerektiren karmaşık bir süreçtir. Pek çok protein molekülleri, şeritleri, zarları ve DNA'yı hasara neden olmadan uygun şekilde hareket ettirmelidir. Bu nedenle hücre bölünmesini etkileyen iç faktörler enerji moleküllerinin varlığıdır: ATP biçiminde kopyalanan DNA'nın bütünlüğü ve ağır yük..
13 Şub Ardahan Ofis Malzemeleri
0 3
Ardahan Ofis Malzemeleri Volkanologlar, diğer bilim adamlarının aksine, inceledikleri şeye ilk elden bakma yetenekleriyle sınırlıdır. Bilgi sağlamak için çeşitli araçlar kullanırlar. Bu son derece hassas aletlerle, volkanik yüzeyin yamaçlarındaki sismik aktiviteden, volkanların yaydığı gaz türlerine kadar her şeyi izleyebilirler. Kaya ve hatta ..
13 Şub Bartın Ofis Malzemeleri
0 6
Bartın Ofis Malzemeleri Kemosentez Reaksiyonu Bakteriler ve arkelere ek olarak bazı büyük organizmalar da kemosentez yoluyla enerji üretir. Bu konudaki en büyük örnek, derin hidrotermal hava kanallarını çevreleyen ve birlikte yaşamayı seven dev boru şeklindeki solucandır. Her solucan, tropozom adı verilen bir organda kemosentetik bakteriler içe..
13 Şub Şırnak Ofis Malzemeleri
0 2
Şırnak Ofis Malzemeleri Kuşkusuz canlıların hayatta kalması ve yaşam faaliyetlerini gerçekleştirmesi için enerjiye ihtiyaç vardır. Bazı canlılar kendi enerjisini üretirken, diğerleri enerjiyi diğer canlılar aracılığıyla paylaşır. Kendi enerjisini üreten canlılar, kemosentez ile kimyasal enerji kullanan canlıların yanı sıra güneş enerjisi ile de..
13 Şub Batman Ofis Malzemeleri
0 3
Batman Ofis Malzemeleri Patates mükemmel bir beta karoten kaynağıdır. Vücut, bu bileşiği saç sağlığı ile ilgili olan A vitaminine dönüştürür. Yaklaşık 100 gram patates, günlük A vitamini ihtiyacını karşılamaya yetecek kadar beta-karoten içerir. Araştırmalar, A vitamininin sebum üretimini desteklediğini ve saçın sağlıklı kalmasına yardımcı olduğ..
13 Şub Kırıkkale Ofis Malzemeleri
0 3
Kırıkkale Ofis Malzemeleri Çoğu insan, özellikle yaşlandıkça güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saç ayda 1,25 cm, yılda 15 cm uzar. (Bilimsel veriler). Saçınız ne kadar hızlı uzarsa uzayın yaş, sağlık, genetik ve beslenme gibi faktörlere de bağlıdır. Yaş ve genetik gibi faktörleri değiştiremezsiniz, ancak diyetiniz kontrolünüz altında..
13 Şub Karaman Ofis Malzemeleri
0 3
Karaman Ofis Malzemeleri Genital siğiller, vücuttaki HPV virüsünün neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur. Zamanla kendiliğinden kaybolabilirler, ancak genellikle tedavi ile daha hızlı iyileşirler. Genital bölgede ten rengi yumrular olarak görünürler ve genellikle yumuşaktırlar. İnsan vücudunda bulunan papilloma virüsü (HPV virüsü)..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 81 (7 Sayfa)
Whatsapp