Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Küp Şekerler

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Küp Şeker

Yemek, hayatımızda büyük yer tutmaktadır. Damak tadımıza uyan yiyecekler, hayatımızın vazgeçilmez köşesinde durmakta. Özellikle tatlılarda kullanılan şekerler, yiyecekleri tatlandırmak için bulunmaz bir nimet. Ancak şekerler de farklı çeşitlerde üretilmektedir, işte küp şekerler de bu çeşitlerden birisi. Genel olarak çayların yanında kullanılan küp şekerler, çayı şekersiz içmeyen kişiler için vazgeçilmez konumdadır. 

Halk arasında toz şeker olarak bilinen kristal şekerlerin birleştirilip kalıp verilmesi ile elde edilen küp şekerler de, bu işlem fazla büyük olmayan şeker kristallerinden oluşturulur. Toz olan şekerlerin büyük pres makinelerinde preslenip kalıp şekline sokulması ile elde edilen küp şekerler, bu işlemlerden sonra kurumaya bırakılan küp şekerler, sonrasında paketlenip satışa hazır hale getirilir. Bu birleştirme işlemi yapılırken, küp şeker kısmında ek maddeler eklenmez. Presleme işlemi yapılırken aynı an da buhar da uygulandığı için kristaller etrafa dağılıp parçalanmazlar. Hammadde olarak şeker kamışından üretilen küp şekerlerin toz şekerden hiçbir farklılığı mevcut değildir. Sadece birisi toz, birisi küp şeklindendir. Toz şekerin küp şeklini alma işlemi sırasında el değmeden, makine sistemi kullanılır. Şeker pancarı halinden en son kurutma işlemine gelene kadar bu şekilde işlenen sistem sonrasında küp şekerler kullanıma hazır hale gelir.

Piridex.com, en başından beri steril şekilde üretilen bu ürünleri evlerinize aynı şekilde ulaştırır. Yerinizden kalkmadan küp şeker ve sair gıdaları satın alabileceğiniz Piridex.com internet sitesi, sizlere bu alan da hizmet vermekte.  Teknik Çizim Kalemleri

Whatsapp
SEO