Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Sıvı Yağ

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Sıvı Yağ

Yemeklere lezzet veren ve olmazsa olmaz olan bazı ürünler vardır. İşte sıvı yağ, bunlardan birisidir. Dünya üzerinde yemek yapımında en çok kullanılan malzemelerden olan yağlar, yemek ve tatlıların yapımında kullanılır. Genel olarak sağlıklı bitkilerden üretilen bu yağlar açısından ülkemiz gayet nasipli durumda. Bizim, Yudum, Biryağ, Komili, Çotanak, Tariş gibi kaliteli yerli üretim yapan firmaların varlığı, halkımızın iyi yağ tüketmesine katkıda bulunmakta. Peki sıvı yağlar hangi ürünlerden üretilmektedir, hangi şartlarda muhafaza edilmektedir. Hadi bu konularda konuşalım.

Sıvı yağ genel olarak Ayçiçeğinden, zeytinden yahut mısırdan üretilir. Bu yiyeceklerin hepsinin farklı farklı yararları vardır ve farklı yemeklere farklı tatlar katmaktadırlar. Ülkemizde genel olarak sulak bölge üretilen ayçiçekleri, yağ üretiminde en çok kullanılan üründür. Sadece ülkemizde değil, bütün dünya da yemeklere tat vermekte en başarılı yağ olan ve kullanımı en yaygın olan yağ çeşidi yine Ayçiçek yağıdır. Zeytinyağı ise, çok özel bir yağ konumundadır. Marmara ve Ege bölgelerinden elde edilen zeytinlerin işlenmesi sonrasında üretilen zeytinyağları başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç edilmekte. Karadeniz bölgesinde yaygın olarak yetiştirilen mısırlardan üretilen mısır özü yağları da, sıvı yağ kategorisinde ön plana çıkmaktadır.

İşte bu nokta da, Piridex.com sizlere en kaliteli yağlara ulaşma imkanı sunmaktadır. Oturduğunuz yerden en uygun fiyatlarla en kaliteli sıvı yağları, yılların deneyimi ile alabilirsiniz.  Dekoratif Masaüstü Ürünler

Whatsapp
SEO