Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

El Telsizleri

Bu kategoride ürün bulunamadı.

El Telsizleri

Çalışan sağlığını ve üretim güvenliğini temel alan işçi sağlığı ve iş güvenliği, iş yaşamının en temel unsurlarından biridir. Ne yazık ki bu alanda birçok çalışma yapılmış olsa da elde edilen birikim konunun önemine kıyasla hala yetersizdir.

İş kazalarının en önemli sonucu, çalışma koşullarının ve yaşam koşullarının bu kazalar nedeniyle kötü etkilenip etkilenmeyecek olmasıdır. Buna ek olarak iş kazaları yaşanacak maddi kayıplar bu bakımdan oldukça ciddi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta iş kazası sonucu yaşanacak maliyetin, kazaları engelleyici önlemlerin alınmasıyla oluşacak maliyetten daha fazla olduğudur. 

Yapılan iş ne olursa olsun bir çalışma ortamında en önemli unsurlardan birisi iletişimdir. Çalışanlar arasındaki iletişim hem işin doğru yapılmasını hem de işçi sağlığının ve iş güvenliğinin korunmasını sağlayacaktır. Bazı çalışma ortamlarında yüksek ses, gürültü, titreşim ve çalışanlar arasındaki mesafe nedeniyle iletişimde sorunlar yaşanabilir. Burada devreye el telsizleri girmektedir. İletişim kurulamaması nedeniyle yaşanabilecek fazla sayıda kazanın önüne geçecek en etkili çözüm el telsizlerdir. Ayrıca acil durumlarda haberleşmeyi sağlayacak el telsizlerinin tüm çalışanlara sağlanması önem taşımaktadır. İletişim kurulamaması nedeniyle yaşanabilecek her türlü kaza kanalları ayarlanmış bir el telsiz sistemi ile önlenebilir. İletişimin el telsizleriyle kurulması sayesinde çalışanların telefonla konuşması, müzik dinlemesi, oyun oynaması gibi dikkat dağıtacak faaliyetlerden uzak kalması da sağlanabilir. Piridex.com ile işçi sağlığı ve iş güvenliğinin temel ekipmanlarından olan el telsizlerini temin edebilirsiniz. Laminasyon Makineleri

 

Whatsapp
SEO