Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Teknik Çizim Kalemleri

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Teknik Çizim Kalemleri

Birçok kalem çeşidinden de birisi de teknik çizim kalemleri; objelerin boyutlarını, biçimlerini ve ölçümlerini daha detaylı gösteren çizimlerde kullanılmak amacıyla özel üretilen kalemlerdir. Yapılan bu çizimlerin başarılı olarak nitelendirilebilmesi için objelerin yansıtılması kısas alınır.  Çünkü teknik çizimlerin belli standart ve ölçüleri bulunmaktadır.

Teknik çizim kalemleri alınırken dikkat edilmesi gereken belli hususlar vardır. Bunların başında çizim yapılacak yüzeyin seçimi ve çizimi yapılacak nesnenin veya projenin seçimi gelmektedir. Doğru bir teknik çizim kalem seçimi ile çizimlerde yansıtılacak olan farklı ölçeklendirmelerde daha başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Teknik kalem seçimi yapılırken kalemler üzerinde bulunan harflendirmelere dikkat edilmelidir. Kalemler sertlik ve yumuşaklıklarına göre 3 gruba ayrılmaktadır. Daha koyu ve yumuşak çizimler için B (Black) harfli kalemlerin tercih edilmesi önerilir. Çizimlerin daha sert ve açık renkli olması istenildiğinde H (Hard) harfli ve ne açık ne koyu renkli olacak sert çizimler içinse F (Fine) harfli kalemler önerilmektedir. Ayrıca bu harf gruplarının kendisi içinde farklı seçenekleri vardır.

Kırtasiyelik ürünlerin üretimlerinde çok farklı kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Ve bu ürünler doğrudan vücutla temas halinde olması sebebiyle sağlık açısından ciddi riskler oluşturabilmektedir. Özellikle uzun süren çizimler yapılan ve ciltle çok fazla temas halinde olan teknik çizim kalemleri tercih edilirken güvenilir markalar tercih edilerek bu risklerin önüne geçilebilir.

Teknik çizim kalemleri her kırtasiye de bulunmazken Piridex.com adresinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Tanıtım Klasörleri

 

Whatsapp
SEO