Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Teknik Kablolar

Bu kategoride ürün bulunamadı.

 

Teknik Kablolar

Teknoloji, bilim ile gelen yeniliklerin günlük yaşamımıza dönüşmüş halidir. Telefon, bilgisayar, televizyon ve radyo, bilimin gelişmesi ile gelişen teknolojinin, insan yaşamına sunduğu hizmetlerden bazılarını oluşturur. Teknik ise, pratikliği ve faydayı esas alan becerileri ifade eder.Teknik, eğitim alanında, sağlık alanında, felsefe alanında, bilgisayar terimleri alanında ve birçok bilimsel dalların alanlarında farklı tanımlar içerisine girer. İnsan hayatını kolaylaştıran aletlerden kabloların da teknik özellikleri bulunur.

Teknolojik aletlerin elektrik akımını sağlayan kablolar, teknik özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Teknik Kablolar; elektrik kabloları, veri iletim kabloları, çift kablolar gibi gruplara ayrılır. Teknik Kablolar arasında yer alan elektrik kabloları, iki ya da bir kaç cihazı birbirine bağlamak için kullanılır. Elektrik kabloları koruyucu kaplama içerir ve esneklikleri bulunur. Bir diğer Teknik Kablolardan olan veri iletim kabloları, bilgisayar gibi donanım cihazlarının bilgilerini iletirler. Örneğin, kulaklık,mikrofon ve hoparlör iletimi için mini fiş adı verilen veri iletim kablosu bulunmaktadır.  Donanım cihazları arasındaki bilgi alışverişini iletmek için kullanılan kablolardan biri de çift kablolardır. Bu kablolar sinyal zayıflığını gidermek için kullanılır ve çift kablo şeklinde kullanılırlar.Dolayısıyla teknik kablolar teknolojinin ve bilimin ışığında gelişen ve insan hayatını kolaylaştıran ürünlerdendir.

Piridex.com müşteri memnuniyetin esasına bağlı olarak çalışır. Aradığınız Teknik Kabloları en kaliteli ve hızlı şekilde rakip firmalara oranla tutarlı fiyatlarla siz değerli müşterilerine sunar. Çay ve Kahve Üniteleri

Whatsapp
SEO