Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Uzatma Kabloları

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Uzatma Kabloları

İş ve ev yaşantımızın vazgeçilmezi teknolojik aletler olmuştur. Bu teknolojik aletlerin kullanılabilmesi ve şarj edilebilmesi için priz ve kablolara ihtiyaç vardır. Kablolar; uzatma kabloları, teknik kablolar, gerilim kabloları, akım kabloları vb. gibi çeşitlere ayrılır. Bu kabloların işlevleri cihazların kullanımına göre farklılık gösterir. Bazı cihazlar prize uzak kalır ve ulaşamaz. Bu durumda Uzatma Kablosu Çeşitleri devreye girer. Bu kablolar prizlere ulaşımı kolaylaştırır. Uzunluk, sıkılık unsurlarına göre farklılık gösterir. Uzunlukları ve sıklıkları arttıkça fiyatlarda da değişim söz konusudur.

Ev haricinde bahçe vb. yerlerde de kullanımı yaygındır. Örneğin, evinizin bahçesinde apartman görevlinizin çim biçme makinesiyle çimleri biçtiğini görürsünüz. Biçme işlemi sırasında makinenin arkasında bulunan kabloyu fark edersiniz. Bu bir Uzatma Kablosudur ve kablonun ucu uzak bir yerde prize takılıdır.

Uzatma kablolarının faydaları olduğu kadar riskleri de bulunur. Özellikle profesyonel mutfaklarda kullanılan uzatma kabloları, elektrik çarpma tehlikesine karşı güvenlik gerekçesiyle kullanımı yasaklı bir kablodur. Ayrıca yerde bulunması sebebi ile düşme tehlikesi oluşturabilir. Yine bisiklet gibi araçların üzerinden geçmesi ile uzatma kablolarında aşınmalar meydana gelebilir. Bu aşınmanın olmaması için kablonun üzerinde koruyucu kılıf bulunması gerekir. İş yerleri gibi ortamlarda ise yüksek akıma elverişli uzatma kabloları kullanılmalıdır.

Piridex.com ile dilediğiniz Uzatma Kablosu çeşitlerini, uzunluk ve sıklıkları göz önüne alındığında hesaplı ve güvenli alışveriş deneyimi ile uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.  Tepsiler

Whatsapp
SEO