Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

IP Telefonlar

Bu kategoride ürün bulunamadı.

IP Telefonlar

IP telefonlar sesli iletişimi internet aracılığıyla sağlayan telefonlara verilen isimdir. Bu cihazlar analog halindeki ses sinyallerini dijital sinyallere çevirir ve bunları İnternet Protokolü kapsamında iletilebilen veri paketlerine dönüştürür. İnternet aracılığıyla iletişimi sağladığı için herhangi bir internet bağlantısının bulunduğu yerde kurulumu yapılabilir. Türkiye piyasasında 2000’lerin başından itibaren yer alan bu telefonların günümüzde hala kullanımı çok yaygındır. Özellikle şirketler arası iletişimde büyük rol oynamaktadır. Günümüzde toplanan veriler sonucunda şöyle bir istatistik ortaya çıkmıştır. IP Telefonlar telefon trafiğinde yüzde 23’e varan bir yer kaplamaktadırlar.

IP telefonlar da çeşitlerine göre ayrılmaktadır. En basitinden Soft Phone Telefonlar ve Standart Tip IP Telefonlar bulunmaktadır. Bunun yanında en güncel ve teknolojik kabul edilen görüntülü görüşmeyi sağlayan IP telefonlar da bulunmaktadır. Bu telefonlar da bulunan ve işinizi kolaylaştıran bazı servisler de mevcuttur. Kablosuz bir ağ üzerinden ya da şirketinize ait sesli mesaj sistemi üzerinden sesli bir şekilde e-mail atmanızı sağlayan Trekmail servisi bunlardan biridir. Bunun yanında herhangi bir jetona ya da bilete ihtiyaç duymadan park ücretinizi ödeyebileceğiniz Sparking Park servisi veya hastane personelinin güvenlik amacıyla kapıları açmasını sağlayan, Kablosuz IP telefonları üzerinde çalışabilen ses kartları olan Vocera Comminications servisi gibi servisler de bulunmaktadır.

İşlevsellik yönünden çok büyük yararlar sağlayan ve günümüzde halen kullanımı çok yaygın olan bu IP telefonlardan birine siz de sahip olmak istiyorsanız Piridex.com adresine bir göz atabilirsiniz.

Whatsapp
SEO