Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Kablosuz Şarj Cihazı

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Kablosuz Şarj Cihazı

Kablosuz şarj cihazı günümüz teknolojisinin belki de en güncel yeniliklerinden biridir. Güncel olduğu kadar da yaygındır çünkü artık çoğu insanın erişebileceği fiyatlara kablosuz şarj cihazı bulabilmek mümkündür.

Kablosuz şarj teknolojisi hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Son birkaç yıldır pek çok telefon üreticisi kablosuz şarj teknolojisini bünyesine aldı. Teknoloji devlerinden SamsungApple’dan daha önce bu teknolojiye kucak açmıştır. Apple ise 2017 sonlarında piyasaya sürdüğü İphone X ve diğer modelleri ile birlikte kablosuz şarj cihazı ile ilgili bir bilgilendirme videosu da paylaşmıştı. Kısacası bu yeni modeller ile kablosuz şarja geçişini müjdelemişti.

Bu teknoloji her ne kadar kablosuz olarak adlandırılsa ve algılansa da tam olarak kablosuz olduğu söylenemez. Daha doğrusu kablosuz denince insanların aklında temassız şarj gibi bir yanılsama oluşabiliyor. Kablosuz şarj ise bir stanttan ibaret. Telefonunuzu kablosuz şarj standı üzerine yerleştirdiğinizde şarj olmaya başlıyor. Kablosuz şarj cihazı ile fiziksel temasını kestiğiniz andan itibaren şarj olayı da sonlanıyor. Kablosuz şarj cihazları ne yazık ki bütün telefonlara entegre olarak çalışmıyor. Yalnızca üreticilerin bu cihazda benimsediği Qi standardına sahip cihazlarda çalışabiliyor. O da son 3-4 yıldır çıkan telefonlarda mevcuttur.

Kablosuz şarj teknolojisi günümüzde bazı mobilyalarda, otomobillerde, kafelerde ev ve ofis aksesuarlarında da bulunmaktadır. Siz de kendinize bir kablosuz şarj cihazı edinmek istiyorsanız Piridex.com adresine göz atabilirsiniz.

Whatsapp
SEO