Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Masaüstü Telefonlar

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Masaüstü Telefonlar

Masaüstü telefonlar ya da diğer adlandırmalarıyla, sabit telefonlar, ev telefonları kablolu ve kablosuz türleri olan bir iletişim aracıdır. Günümüzün cep telefonu teknolojisinde bu telefonlar gündelik yaşam için çok geride kalmaktadır. Ancak bir zamanlar ev ve iş yerlerinin vazgeçilmez birer parçasıydı. Şu an bile kurumsal yerlerde ya da nadir de olsa evlerde kullanılabilmektedir. Neden geri diye bakacak olursak en basitinden taşınma problemini öne sürebiliriz. Anlayacağınız masaüstü telefonlar taşınma özgürlüğünde bir engel teşkil ediyor. Ayrıca işlevsellik yönünden günümüz iletişim araçlarının da gerisinde kalıyor.

21. yüzyılda cep telefonu teknolojisinin artması ve sabit hatlı masaüstü telefonlarda kullanılan bakır tel hatlarının eskimesi ile insanlar bu teknolojiyi terk etmiştir. Sabit hatlı telefonların kablosuz modellerinde pille çalışan telefonlar da bulunmaktadır. Bunlar herhangi bir doğal afet durumunda dayanıklı ve sinyalleri güçlü bir iletişim aracı olarak kullanılabilir.

Masaüstü telefonların şebekesi kullanılacağı yerde başlar. Bir çift bakır telin dışarıdaki bir telefon hattından uzatılıp bu telefonun jakına bağlanır ve masaüstü telefonlar bu sayede geniş bir iletişim ağının bir parçası haline gelir. İletişimi başlatmak için ise yapmanız gereken tek şey telefonun ahizesini kaldırmak. Ahize kaldırıldığında telefon devresi de aktif hale gelmiş olur. Siz de kendinize (eskilere olan bir hasretinizden ya da sadece kullanmak istediğinizden) bir masaüstü telefon bakıyorsanız işinde uzman Piridex.com adresine bir göz atabilirsiniz.

Whatsapp
SEO