Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Telsiz (Dect) Telefonlar

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Telsiz (Dect) Telefonlar

Telsiz (Dect) telefonlar nedir diye sormadan önce DECT kavramı nedir onu açıklayalım. DECT kullanıcısına yüksek ses kalitesi ve güvenliği sağlayan ve kablosuz telefonlara özgü olan bir uluslararası erişim standardı olarak geçmektedir. Hattın dinlenmesine karşı oldukça yüksek bir güvenlik sağlar ve bunun yanı sıra kullanmış olduğu algoritma ile parazitleri önleyerek yüksek bir ses kalitesi sağlar.

Telsiz (Dect) telefonlar kablolu haberleşmenin getirdiği aksaklıklar ve olumsuzlukların da önüne geçilmesi için ortaya çıkmıştır. Şehir merkezlerinde yani telefon trafiğinin çok yaygın olduğu yerlerde kablolu telefonlarla haberleşme insanlara bir yavaşlık ya da zamansızlık katabilmektedir. Ayrıca şirketlerde kullanılan kablosuz telefonlarda yapılan aramaların %70’ine yakınının boşa gittiği istatistikleri de mevcuttur ve ikinci defa yapılan aramalar için de ek ücret ödemek gerekmektedir. Bütün bunlardan dolayıdır ki Telsiz (Dect) telefonların kullanım alanı artmıştır. Diğer telsiz telefonlardan farklı olarak DECT teknolojisin bir getirisi olarak frekans aralığı daha yüksektir ve diğer telsiz telefonlarda olduğu gibi hat karışıklıkları bu telefonlarda yaşanmaz.

Telsiz (Dect) telefonlar evlerde de kullanılabilmektedir ancak cep telefonları ve akıllı telefonlar günümüz dünyasını kuşattığı için fazla tercih edilmemektedirler. Bu telefonlar daha çok okul, hastane, fabrika, otel, alışveriş merkezi gibi yerlerde halen yaygın olarak kullanılmaktadır. Siz de yüksek güvenlikli ve kaliteli bir ses görüşmesi olanağı sağlayan bu telefonlardan birine sahip olmak istiyorsanız Piridex.com adresine göz atabilirsiniz.

Whatsapp
SEO