Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Hafıza Kartları

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Hafıza Kartları

Kişilerin eğitim hayatları ve iş hayatlarında ellerinde bulunan verilerin kaybolmasını engellemek için bazı veri depolama ürünleri kullanırlar. Birçok veri depolama ürünü çeşidi vardır. Bu veri depolama ürünlerinin başında hafıza kartları gelmektedir.

Hafıza kartları memory card veya flash memory card gibi farklı şekillerde de adlandırılabilmektedir. Hafıza kartları ile kullanıcılar çeşitli veri kaynaklarını kolaylıkla depolayabilmektedirler. Hafıza kartlarına depolanan verilere örnek verilmesi gerekirse; videolar, müzikler, fotoğraflar, yazı dosyaları, sunumlar gibi pek çok data türü sayılabilir.

Bilgisayar, telefon, tablet, akıllı cihazlar, yazıcılar ve dijital kamera gibi elektronik cihazların kendi sahip oldukları depolama kapasitesinin dolması durumunda hafıza kartları hızlı bir kurtarıcı olmaktadır. Yaygın bir şekilde kullanılan hafıza kartlarının kullanım amaçlarına yönelik olarak birçok çeşidi vardır. Bu çeşitlere bakılacak olursa,

1.       CompacktFlash Kartları çoğunlukla PDA cihazları, dijital kameralar gibi taşınılabilir elektronik cihazlar için tercih edilmektedir.

2.       MicroSD kartları diğer hafıza kartlarına göre oldukça küçük bir yapıda olmasına rağmen 128 mb ve 200 gb aralığında veriyi muhafaza edebilmektedir.

3.       Multi Media Card olarak bilinen hafıza kart çeşidi geniş depolama kapasitesi ile genellikle telefonlarda ve müzik çalarlarda kullanılmaktadır.

4.       SD Kart 400’e yakın marka çeşidinin üretim yapmasıyla hafıza kartları içerisinde en fazla tercih edileni denilebilmektedir.

5.       SDHC Card hafıza kartları arasında SD Kartların bir üst güncellenmesi olarak piyasaya sürülmüştür. Güncelleme ile SD kartların sahip olduğu depolama kapasitesi 32 gb kadar ulaşmıştır.

6.       SmartMedia Card hafıza kartları içerisinde özellikle kameralar için üretilmiş bir üründür. Ve ilk üretilen hafıza kartı olma unvanına sahip olan Smart Media Card’ların kapasiteleri oldukça düşüktür.

Hafıza kartlarınaPiridex.com web adresinden hızlı ve pratik bir şekilde ulaşmak mümkündür.

 

Whatsapp
SEO