Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

USB Bellekler

Bu kategoride ürün bulunamadı.

USB Bellekler

Teknoloji henüz günümüzdeki kadar ilerlemediği zamanlarda veri depolama aracı olarak CD’ler yaygın bir şekilde kullanılırdı. Gelişen teknoloji ile CD’ler zamanla yerini USB belleklere bırakmıştır. USB bellekler kalıcı olarak veri depolayarak verilerin taşınmasını mümkün kılan veri depolama ürünü olarak tanımlanabilmektedir. USB bellekler diğer depolama ürünleri ile kıyaslandığı takdirde taşınabilirlik açısından en pratik ve en az yer kaplayanları arasında yer almaktadır.

USB belleklerin sahip oldukları depolama kapasitelerine bakıldığı zaman her geçen gün daha fazla artmakta olsa da şu anlık 1 gb ve 1 tb arasında değişiklik gösterdiği görülecektir. İçine yüklenilen veriyi neredeyse 10 yıl boyunca saklaması mümkün olan USB belleklerin CD ve DVD’lerin yerini almalarının en büyük nedeni veri saklama süresidir. Bunun yanı sıra USB bellekler dış etkenlerden kolayca etkilenebilen CD ve DVD’lerin aksine dış etkenlere karşı oldukça güçlüdür.

İç yapıları sabit olan USB bellekler sanılanın aksine mekanik bir yapıdan değil elektronik bir yapıdan meydana gelmektedir. İç yapısının sabit olması yapısında hareketli parçaların olmadığı anlamına gelir ki teknik anlamda state-solid olarak adlandırılır. State yani durağan bir yapıda olması USB belleklerin hassasiyetlerini artıran bir durumdur.

Tak çalıştır mantığı ile çalışan USB bellekler ana kartlarında bulunan girişler aracılığı ile elektronik cihazlara kolaylıkla takılarak etkileşim sağlar. USB bellekler bağlantı hızlarına göre çeşitlilik göstermekte ve değişen teknoloji ile her geçen gün hızları daha da artmaktadır.

Piridex.com web adresinden hızlı ve pratik bir şekilde USB belleklere ulaşmak mümkündür.

Whatsapp
SEO