Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Lazer Yazıcılar

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Lazer Yazıcılar

Yazıcılar, dijital ortamda gördüğümüz bir yazıyı kağıda işlememizi sağlayan teknolojik aletlerdir. Dijitalleşen dünyada yazıcılar her gün birçok alanda kullanılmakta ve ihtiyaç duyulmaktadır. İş yerlerinde, okullarda, kırtasiyelerde, fotokopicilerde yazıcı kullanımı sık sık görülmektedir. Yazıcı kullanımı elle yazmaya kıyasla zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Günümüzde sıklıkla kullanılan yazıcı çeşitleri ise; barkod ve etiket yazıcı, lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve nokta vuruşlu yazıcılardır.

Lazer yazıcılar, yazdırma işlemini toner kullanarak gerçekleştiren yazıcı çeşitlerindendir. Genel olarak baskı yöntemi fotokopi makinesi ile benzerlik göstermektedir. Lazer yazıcılar baskılayacağı yazıları geometrik diziler şeklinde kodlamaktadırlar. Lazer yazıcılarda kullanılan tonerler ısı ile basım yaptığından dolayı basılan yazılarda herhangi bir bozukluk meydana gelmemektedir. Toner kullanımı ve baskı hızı avantajı nedeniyle, yazıcıların sık kullanıldığı yerler lazer yazıcıları tercih etmektedirler.

Lazer yazıcılarda renkli baskı yapma imkanı da vardır. Aynı zamanda çalışırken ses çıkarmadığından dolayı lazer yazıcılar çoğu zaman tercih sebebi haline gelmektir. Dezavantajları arasında ise lazer yazıcıların maliyetinin yüksek olması vardır. Fakat büyük şirketlerde ve fotokopicilerde kullanılacağı zaman getireceği kardan dolayı yüksek fiyatı göz önüne alınmamaktadır.

Lazer yazıcılarda aranılan özellikler ise; basım hızının iyi olması, sessiz olması, kaliteli olması, hesaplı olması ve garantisinin bulunmasıdır.

Piridex.com sizler için en kaliteli, dayanıklı, hesaplı ve garantisi bulunan lazer yazıcı ürünlerini derlemiştir. Her türlü lazer yazıcı ihtiyacınızı Piridex.com adresinden güvenle temin edip, farklı fiyat ve çeşitlerden istediğiniz şekilde yararlanabilirsiniz.

 

Whatsapp
SEO