Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Yazıcılar, dijital ortamda gördüğümüz bir yazıyı kağıda işlememizi sağlayan teknolojik aletlerdir. Dijitalleşen dünyada yazıcılar her gün birçok alanda kullanılmakta ve ihtiyaç duyulmaktadır. İş yerlerinde, okullarda, kırtasiyelerde, fotokopicilerde yazıcı kullanımı sık sık görülmektedir. Yazıcı kullanımı elle yazmaya kıyasla zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Günümüzde sıklıkla kullanılan yazıcı çeşitleri ise; barkod ve etiket yazıcı, lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve nokta vuruşlu yazıcılardır.

Nokta vuruşlu yazıcılar, çalışma mekanizması açısından daktilolarla benzerlik göstermektedir. Eski stil bir çalışma sistemine sahip nokta vuruşlu yazıcılar sadece rakam ve harf basımı yapabilmektedirler bundan dolayı nokta vuruşlu yazıcılar genellikle bankalarda banka çalışanları tarafından kullanılmaktadırlar.

Nokta vuruşlu yazıcılar bilinen en eski yazıcı türlerindendir. Üstlendikleri en fazla ve en önemli işler ise fatura basımı sağlamaktır. Nokta vuruşlu yazıcıların en avantajlı özelliği ise lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılara göre daha dayanıklı olmaları ve uzun yıllar kullanılabilmeleridir.

Bankacılık işlemleri ve fatura kesme işlemleri için diğer yazıcılar fazla donanımlı bulunduğundan nokta vuruşlu yazıcılar bu işler için biçilmiş kaftandır ve bu yüzden piyasalarda kullanımları hala aktif şekilde devam etmektedir ve nokta vuruşlu yazıcılara ihtiyaç duyulmaktadır.

Piridex.com sizler için en kaliteli, dayanıklı, hesaplı ve garantisi bulunan nokta vuruşlu yazıcı ürünlerini derlemiştir. Her türlü nokta vuruşlu yazıcı ihtiyacınızı Piridex.com adresinden güvenle temin edip, farklı fiyat ve çeşitlerden istediğiniz şekilde yararlanabilirsiniz.

 

 

 

Whatsapp
SEO