Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Gıda Takviyesi ve Vitaminler

Gıda Takviyesi ve Vitaminler

Gıda takviyesi ve vitaminler, vücudumuzda eksik olan bileşenlerin tamamlanmasına yardımcı olan ürünlerdir. Vücudumuza günlük almamız gereken; vitamin, mineral, proteinler, bitkiler, liflerin belirli miktarları vardır. Belirli miktarda alamadığımızda belirli sağlık sorunlarına yol açtığından bu tür bileşenleri besinlerle alamadığımız noktada gıda takviyesi ve vitaminler aracılığı ile almak en doğru seçimdir.

Vitaminler genellikle kendi içlerinde ayrılıp her biri vücudumuzda farklı bir alana iyi gelmektedir. Vitamin eksikliğinde bu alanlarda rahatsızlıklar meydana gelir. Gıda takviyeleri ise protein, tozları, biotin, kolajen, balık yağları, omega-3`ler olarak yaygınlık göstermektedirler. Protein tozlarını kas gelişimi için daha çok spor yapanlar tercih etmektedir. Kolajen ve biotin vücutta zamanla üretimi yavaşlayan maddeler olduğundan ileri yaş için kullanımı uygundur.

Balık yağları ve omega-3`ler ise beyin gelişimi açısından çocuklar tarafından tüketimi sağlanmaktadır. Gıda takviyesi ve vitaminler, ilaç değildir ve reçete ile satılmazlar. Fakat kullanmadan önce mutlaka doktorlara danışılması gerekmektedir. Vitamin ve mineral eşikliği vücutta tespit edilip uygun kullanım miktarlarının doktorlar tarafından belirlenmesi gerekmektedir.

Gıda takviyesi ve vitaminler; toz, şurup, kapsül, hap olarak satışı sağlanmaktadır. Hangi şekilde tüketmek isterseniz o formda almanız mümkündür. Aynı zamanda güvenilir firmalar tarafından üretilmiş olması ve kaliteli olması gerekmektedir.

Piridex.com sizler için gıda takviyesi ve vitaminlerin en kaliteli ve güvenilir olanlarını derlemiştir. Gıda takviyesi ve vitamin ihtiyaçlarınızı Piridex.com adresinden rahatlıkla temin edebilirsiniz

Whatsapp
SEO