Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Gıda Takviyeleri

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Gıda Takviyeleri

Gıda takviyeleri, vücudumuzda eksik olan ve olabilecek vitamin, mineral, protein, bitkiler, enzimler ve liflerin bir bütün haline getirilip vücuda alınmasıdır. Gıda takviyeleri; hap, şurup, kapsül şeklinde olabilmektedir, ilaç niteliği taşımamakta ve reçete ile satılmamaktadır.

Vücudumuzda vitamin, mineral, protein vs. eksikliğinde farklı farklı rahatsızlıklar yaşarız. Özellikle yaşımız ilerledikçe vücudumuzda çoğu bileşiğin üretimi azalır ve bunları takviye etmek durumunda kalırız. Gelişim çağında olan bireyler içinse vücutların gelişimi ve sağlıklarını desteklemek için gıda takviyesi kullanımı önerilmektedir.

Gıda takviyeleri olarak; Multi vitaminler, protein tozları, omega 3, biotin, çinko, kolajen, balık yağları, selenyum bakır içeren takviyeler günümüzde çok popülerdir ve kullanımları yaygındır. Omega 3 ve balık yağları beyin gelişimini desteklediğinden çocuklarda sıkça kullanılmaktadır.

Kolajen, biotin gibi takviyeler ise yetişkin bireylerde kullanılmaktadır. Çünkü bu tür maddelerin belli bir yaştan sonra vücutta üretimi yavaşlamaktadır ve vücut takviyeye ihtiyaç duymaktadır. Protein tozları ise kas kemik gelişimi için kullanılmaktadır. Protein tozlarını genellikle sporcular tercih etse de günlük protein ihtiyacını karşılama amaçlı yetişkinlere uygun bir takviye çeşididir.

Vitaminler ise birçok çeşidi bulunduğundan dolayı tek tek çeşidine göre de kullanılabilir, çoğunun bileşimi olan multivitamin olarak da kullanılabilir. Bu karara kişi vitamin ve mineral eksikliğine göre karar vermektedir.

Piridex.com olarak sizlerin en kaliteli gıda takviyelerine ulaşması için en güvenilir ürünleri sizlere temin etmekten mutluluk duyarız. Sitemizden Piridex.com güvencesi ile rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Whatsapp
SEO