Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Vitaminler

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Vitaminler

Vitaminler, vücudumuzun yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu bileşenler olarak bilinmektedir. Vitamin ihtiyacımız diğer ihtiyaçlardan az olsa da eksikliği sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. İçinde bulunan maddeye göre vitamin çeşitleri ve etkileri değişiklik göstermektedir.

Vitaminlerin, A, B, C, D, E, H ve K çeşitleri bulunmaktadır. Her vitaminin eksikliği vücudumuzda belli bir bölgeyi etkilemektedir. Bu yüzden vitamin alımımıza dikkat etmek gereklidir. Vücudumuzda vitamin eksikliği gece körlüğü, aşırı kilo alıp verme, kemik rahatsızlıkları, saç dökülmesi, tırnak güçsüzlüğü, aşırı halsizlik gibi birçok rahatsızlığa sebebiyet vermektedir.

Vitaminler farklı besinlerde bulunduğundan sağlıklı ve her besinden belirli miktarda tüketerek vitamin eksikliğini önleyebiliriz. Fakat her zaman her yiyeceği yiyemediğimiz için mutlaka vitamin eksiklikleri ile karşılaşmaktayız. Örneğin C vitamini; portakal, biber, kivi, maydanoz da çok bulunurken A vitamini ise karaciğerde bulunur. D vitamini güneş ışığında, B vitamini kırmızı ette vs.

Vitaminler enerji vermezler, fakat vücudumuzdaki vitamin eksikliğini giderdiğimizde sağlıklı ve dinç olacağımızdan vitaminlerin enerji verdiği kanısına kapılabiliriz. Vücudumuzu bir yapboz olarak düşünürsek vitaminlerde bu yapbozun bir parçasıdır. Tamamlarsak yapboz bir bütün olur tamamlamazsak yarım kalır. Vitamin aktivitesini bu şekilde düşünebiliriz.

Doktor kontrolünde vücudumuzda eksik olan vitaminleri temin edip kullanmakta hiçbir sakınca yoktur. Vitamin kullanmak, vücudumuzdaki eksik bileşenleri tamamlayıp daha sağlıklı bir şekilde yaşamamıza katkıda bulunacaktır.

Piridex.com olarak sizler için en kaliteli ve güvenilir vitaminleri sitemizde bulabilir ve rahatlıkla Piridex.com güvencesiyle temin edebilirsiniz.

 

 

 

Whatsapp
SEO