Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Böcek İlaçları

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Böcek İlaçları

Böcek ilaçları, böcek öldürmek için kullanılan zehirli maddelerdir. Bu tür maddeler ilk olarak, kültür bitkilerini istila eden böcek ve haşereleri kontrol etmek için ya da belirli alanlarda hastalık taşıyan böcekleri ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Böcek ilaçları  içerdiği kimyasal maddelerde, toksikolojik etkilerine ya da penetrasyon şekillerine göre çeşitli yollardan biriyle sınıflandırılabilmektedirler.

Böcek ilaçları içe alım (mide zehirleri), soluma yoluyla (fumigantlar ) ya da vücut örtüsü üzerinde etki gösterip göstermediğine  göre sınıflandırılırlar (temas zehirleri). Bununla birlikte, çoğu sentetik böcek öldürücü ilaçlat bu üç yolun üçüne de etki ederler ve bu sebepten dolayı, temel bileşenleri ile birbirlerinden daha iyi ayırt edilirler. Sentetiklerin yanı sıra, bazı bitkilerde doğal olarak bulunan organik bileşikler, bazı inorganik bileşikler gibi doğal ve faydalı böcek öldürücüler; gibi bazılarına organik tarım uygulamalarında izin sağlanmaktadır. Böcek ilaçlarıgenellikle böcek üzerine uygulanır ya da bitkiler ve böceklerin gezebileceği diğer yüzeyler üzerine  püskürtülür. Böylece zarar sağlayan böcek ve haşerelerden kolaylıkla kurtulunabilir.

Bu şekilde size zarar veren böcekleri öldürmek için gerekli araştırmayı yaptıktan sonra aradığınız ilacı ya da başka bir şeyi Piridex.com’da rahatlıkla  bulabilirsiniz. Birçok çeşit ürün içeren Piridex.com sizlere alanında en iyi ürünler sunabilen ve müşteri memnuiyetini yakalayabilen bir site olmakla beraber alışverişlerinizi buradan gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Whatsapp
SEO