Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Çamaşır Deterjanı

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Çamaşır Deterjanı

Çamaşır deterjanı  çamaşır yıkamak için içinde kimyasal bileşenler içeren, kıyafet ya da herhangi bir lekelenen kumaşı yıkamak ve lekeyi geçirmek için eklenen bir tür deterjan veya temizlik maddesidir. Çamaşır deterjanı hala toz halinde satılırken, sıvı deterjanlar 1950'lerde piyasaya sürülmesinden bu yana birçok ülkede büyük bir satış oranı yakalamışlardır. Çamaşır deterjanları elde yıkama için ve çamaşır makinesi için mevcuttur.

2012 senesinden bu yana Procter & Gamble tarafından Tide Pod'lar (Alo deterjanı) olarak tanıtıldıklarında  olarak ilk Amerika Birleşik Devletlerinde satıldı. Daha önceki çamaşır deterjanı kapsülleri 1960'lı yıllarda ve 1970'li yıllarda satılan Salvo tabletlerini içinde barındırmaktaydı.

Kimyasal şekildebaktığımızda, çamaşır kirleri aşağıdaki gibi gruplanabilir:

·         Şekerlerinorganik tuzlarüre ve ter gibi su yardımıyla çözülebilen kirler.

·         Pasmetal oksitler, karbonatlar, silikatlar ve humus gibi katı parçalar içeren kirler.

·         Kançimbuğdaygilleryumurtasüt, (nişasta) ve keratin benzeri proteinler. Bunlar,  sürfaktanlar tarafından temizlenmeden önce bunlar çamaşır deterjanları tarafından küçük maddelere dönüştürülürler.

·         Şarapkahveçay, meyve suları ve sebze lekeleri gibi ağartılabilir lekeler, ağartma; renk içeren bir maddeyi renksiz bir hale getiren, ya kumaş üzerinde kalan ve yıkanması daha kolay biçime getirilen bir reaksiyonudur.

Çamaşır deterjanı denince de akla ilk gelen yerlerden ilki Piridex.com’dur. Burada aradığınız lekeye göre istediğiniz türde çamaşır detarjanlarını bulabilmekte ve gönül rahatlığıyla temin edebilmektesiniz.

 

 

Whatsapp
SEO