Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Çamaşır Suları

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Çamaşır suyu, genellikle içerdiği madde olarak Sodyum Hipoklorit ( NaOCl ) içeren ağartma, temizlik, leke çıkarma ve hijyen için kullanılan kimyasal maddedir. Çamaşır suları, çamaşırları beyazlatır. Herhangi bir maddeyi beyazlatır ya da ağartır, çamaşır sularının amacı onun rengini çıkarmak ya da açmaktır. Çamaşır suyu, oksidizasyon yoluyla bu etkileri yaratanve içinde kimyasallar içeren bir maddedir. Kullanılan bazı beyazlatıcılar yani ağartıcılar; hidrojen peroksit, sodyum perborat mono hidrat, sodyum perborat tetrahidrat ya da sodyum perkarbonat maddeleri içeren bileşiklerdir. “Beyaz toz” kalsiyum hipoklorittir.

Modernolarak yani günümüzde kullandığımızçamaşır sularıbulunmadan önce, kumaşlar özellikle rutin şekilde tekrarlanan kaynatma yöntemi ve kül suyu, ürepotassülfürik asit, ve yağı alınmış süt içeren maddelerle ıslatma yöntemleri kullanılarak beyazlatma işlemi gerçekleşirdi. Keten bezi genellikle güneş altında kalarak güneş ışığına maruz bırakılırdı ve bez bu şekilde beyazlatılırdı.

Beyazlatma (ağartma), tekstil sanayisinde boyama işleminin öncelikli adımıdır. Birçok kullanım amacı içeren çamaşır sularının amaçlarından birisi de ameliyat malzemesi gibi araç  ve gereç tarzı şeylerin sterilizasyonunu yapmak ve onları dezenfekte etmekir.

Çoğu üründe de olduğu gibi kısacası her türlü alanda uygun ve de işinize yarayan çamaşır sularını kullanmak ve satın almak için Piridex.com’a göz atabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve kaliteli ürünlerin başında gelen piridex.com müşterilerine mükemmel olanaklar sunmaktadır.

Whatsapp
SEO